Zvolávacia akcia airbagov Takata

Zvolávacia akcia airbagov Takata

Celosvetové sťahovanie airbagov Takata z trhu sa týka modelov značky Škoda, ako aj mnohých iných výrobcov. Ak sa vo vašom vozidle nachádza chybný airbag, môže pre vás predstavovať vážne bezpečnostné riziko.

Po kliknutí na tlačidlo nižšie sa vám otvorí oficiálna stránka importéra Škoda, na ktorej si môžete overiť, či sa tento problém týka aj vášho vozidla.

Dôležité: Zoznam postihnutých vozidiel sa pravidelne aktualizuje. Preto občas skontrolujte, či nepribudlo aj vaše vozidlo.

Ak sa tento problém týka vášho vozidla, okamžite sa obráťte na náš autorizovaný servis Škoda, aby sme vám vymenili chybné komponenty. Výmena trvá približne hodinu a je bezplatná.

Overiť VIN číslo

Online objednávka do servisu

Aké sú podrobnosti týkajúce sa tejto zvolávacej akcie?

Spoločnosť Takata dodávala automobilovému priemyslu chybné plynové generátory, ktoré sa môžu v určitých klimatických podmienkach (vlhkosť a teplo) poškodiť a stať nebezpečnými. Tieto airbagy boli inštalované do vozidiel Škoda v rokoch 2012 až 2018. Preto prijímame opatrenia na identifikáciu týchto vozidiel a výmenu chybných komponentov.

Aké veľké nebezpečenstvo to predstavuje?

Ak sa pri nehode aktivuje airbag, môže sa stať, že pri zapálení plynového generátora vznikne príliš veľký tlak. To môže spôsobiť, že do priestoru pre cestujúcich vletia kúsky kovu, ktoré môžu byť životu nebezpečné.

Vaša bezpečnosť je pre nás dôležitá, preto prosím nechajte svoje vozidlo skontrolovať a v prípade potreby opraviť.

Kontaktovať nás môžete aj telefonicky na čísle: +421 2 49 280 111 alebo mailom: servis@boat.sk