ŠKODA SCALA

ŠKODA SCALA

ŠKODA SCALA

ŠKODA SCALA

ŠKODA SCALA

ŠKODA SCALA

ŠKODA SCALA

ŠKODA SCALA - Nová identita značky

 Naše skladové vozidlá ŠKODA SCALA

 Naše predvádzacie vozidlo ŠKODA SCALA

ŠKODA SCALA nie je len nový model s novým menom. SCALA so sebou prináša nový charakter, technológie a dizajn. Ponúka vysokú úroveň aktívnej a pasívnej bezpečnosti, full LED predné a zadné svetlomety, veľkorysú ponuku miesta pre cestujúcich aj batožinu a mnoho Simply Clever prvkov. Názov SCALA pochádza z latinčiny a v preklade znamená "schody" alebo "rebrík". Automobilka týmto modelom urobila veľký krok vpred a preto sa k vozidlu názov skvele hodí. ŠKODA SCALA ako prvá charakterizuje vývojový stupeň dizajnového jazyka značky ŠKODA. Ako prvé sériovo vyrábané vozidlo ŠKODA v Európe má ŠKODA SCALA na zadných dverách namiesto loga nápis ŠKODA.

Nové kompaktné vozidlo ŠKODA SCALA  sa môže pochváliť veľkorysým interiérom ale aj batožinovým priestorom. Dĺžka vozidla je 4 362 mm, šírka 1 793 mm a výška 1 471 mm. Rázvor náprav je 2 649 mm. Rozmery interiéru sa v niektorých parametroch podobajú modelu ŠKODA OCTAVIA. Priestor pred kolenami cestujúcich na zadných sedadlách je 73 mm (rovnaká dĺžka je aj pri modeli OCTAVIA), šírka vo výške lakťov na zadných sedadlách je 1 425 mm (1 449 mm vo vozidle ŠKODA OCTAVIA) a priestor pre hlavu cestujúcich na zadných sedadlách je 982 mm (980 mm vo vozidle ŠKODA OCTAVIA). ŠKODA SCALA disponuje jedným z najväčších batožinových priestorov vo svojej triede - základný objem ponúka 467 litrov, sklopením zadných sedačiek môžeme objem zväčšiť na 1 410 litrov.

"Nová ŠKODA SCALA je prvým sériovým vozidlom, v ktorom realizujeme náš nový koncept interiéru a spolu s novými farbami a materiálmi zavádzame aj modernizovaný dizajnový jazyk. Premiéra modelu SCALA je počiatkom novej identity značky ŠKODA, ktorá je emocionálna a zároveň funkčná." vedúci dizajnu interiéru spoločnosti ŠKODA AUTO.

Ústredným bodom konceptu interiéru modelu ŠKODA SCALA je obrazovka s uhlopriečkou 9,2 palca, najväčšia vo svojom segmente, na ktorú dobre vidí nielen vodič, ale aj spolujazdec.

Virtuálny Kokpit, dostupný na požiadanie, má displej vo veľkosti 10,25". Ide o najväčší displej v rámci triedy kompaktných vozidiel. Vďaka novej generácii mobilných online služieb ŠKODA Connect môžu cestujúci pomocou mobilného telefónu zamknúť a odomknúť vozidlo, aktualizovať softvér infotainment systému alebo mapy navigácie. ŠKODA SCALA je prvým modelom značky ŠKODA, ktorý je sériovo vybavený pripojením k internetu. Zabudovaná karta eSIM poskytuje vysokorýchlostné pripojenie LTE.

Vozidlo ŠKODA SCALA ponúka 5 rôznych motorizácii. Paleta motorov zahŕňa tri benzínové a jeden naftový motor. V priebehu roka 2019 pribudne agregát s pohonom na ekologický zemný plyn (CNG). Všetky motory majú priame vstrekovanie, sú vybavené turbodúchadlom, Start-Stop systémom a rekuperáciou brzdnej energie.

Vybrať si teda môžete medzi benzínovým motorom 1,0 TSI s výkonom 70 kW (95k) 5-stupňovou manuálnou prevodovkou alebo motorom 1,0 TSI s výkonom 85 kW (115k) so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou alebo 7-stupňovou automatickou prevodovkou DSG. Vrcholový benzínový agregát vozidla ŠKODA SCALA je štvorvalcový motor 1,5 TSI s výkonom 110 kW (150 k), dodávaný so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou alebo 7-stupňovou automatickou prevodovkou DSG. Všetky benzínové motory sú vybavené filtrom pevných častíc.

Štvorvalcový naftový motor 1,6 TDI s výkonom 85 kW (115 k) je dodávaný so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou alebo 7-stupňovou automatickou prevodovkou DSG. Motor je vybavený systémom SCR so vstrekovaním AdBlue a filtrom pevných častíc.

Ekologickým variantom nového modelu je motor 1,0 G-TEC. Tento trojvalcový motor je primárne poháňaný zemným plynom (CNG), pri ktorom sa vypúšťa menej emisií CO2 a NOx ako pri spaľovaní benzínu. Po vyčerpaní natankovaného zemného plynu môže byť motor poháňaný aj benzínom. Tento motor má výkon 66 kW (90 k) a je dodávaný so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou.

Už štandardne dodávaný podvozok dáva novému vozidlu ŠKODA SCALA veľmi isté a dynamické jazdné vlastnosti. Ešte viac možností individualizácie a športového charakteru umožňuje nový, na požiadanie dostupný systém Sport Chassis Preset, ktorý ponúka dve rôzne nastavenia podvozku. Podvozok, ktorý je o 15 mm nižší, ponúka okrem režimu Normal takisto aj režim Sport s tuhšou charakteristikou tlmičov. Tie sú elektronicky ovládané ventilom. To umožňuje športovejšiu jazdu a intenzívnejší kontakt s vozovkou. Vodič môže prepínať obidve nastavenia v menu voľby jazdného režimu Driving Mode Select.

Model ŠKODA SCALA disponuje množstvom asistenčných systémov. Systém Side Assist, rozšírená verzia systému Blind Spot Detect, vie zaregistrovať vozidlá do vzdialenosti až 70 m a dokáže tak efektívne varovať pred nebezpečenstvom aj na diaľniciach. Užitočných pomocníkov nájdeme aj pri parkovaní, pri dlhých cestách na diaľnici aj pri brzdení.

Tento päťdverový hatchback kombinuje emocionálny design, vysokú funkčnosť a najmodernejšie možnosti konektivity.

 Katalóg ŠKODA SCALA

 Cenník ŠKODA SCALA

 Technické údaje ŠKODA SCALA

 Katalóg príslušenstva ŠKODA SCALA


 

 

 

 hore