ŠKODA RAPID

ŠKODA RAPID interiér

 

ŠKODA Rapid Spaceback

 

ŠKODA Rapid Spaceback

 

 

ŠKODA RAPID SPACEBACK

 

 

ŠKODA RAPID SPACEBACK

ŠKODA RAPID SPACEBACK

Premiéru RAPID SPACEBACK sme slávili v septembri 2013 na medzinárodnom autosalóne vo Frankfurte nad Mohanom. Odvtedy prešiel RAPID mnohými zmenami a v roku 2017 si môžeme predstaviť jeho najnovší facelift.

Dynamický, svieži a kompaktný

ŠKODA RAPID SPACEBACK osloví výrazným dizajnom s čistými líniami a osobitou eleganciou. Karoséria, dlhšia než pri konvenčných modeloch typu hatchback, dodáva siluete modelu SPACEBACK dojem dynamického kombi. Za zadnými dverami má dva stĺpiky (C a D), pričom väčšina modelov typu hatchback má len stĺpik C. Priestor medzi stĺpikmi C a D, vypĺňa zadné bočné okno, ktoré posilňuje pocit priestrannosti v interiéri a zlepšuje výhľad z auta. Spodná hrana bočných okien je skosená, vďaka čomu je auto vizuálne odľahčenejšie a zvýrazňuje sa jeho dynamický dojem.

Športový nádych dostala aj zadná časť vozidla, ktorá je doplnená odrazkami v tvare "mačacích očí". Pri nočnej jazde alebo za zníženej viditeľnosti sa svetlá vozidiel idúcich za vami odrážajú v týchto mačacích očiach, vďaka čomu upozorňujú vodičov na rozmery vášho auta a zlepšujú jeho celkovú viditeľnosť. Tvar odraziek dopĺňa už aj tak príťažlivú zadnú časť auta.

Kombinácia tónovanej presklenej panoramatickej strechy a dverí batožinového priestoru, vytvára mimoriadne príťažlivý pás zo skla, ktorý sa tiahne vrchnou časťou automobilu. Vďaka tomu sa do vozidla dostáva aj mnoho denného svetla.

Priestranný a atraktívny interiér

Interiér nového vozidla RAPID SPACEBACK zaujme športovým trojramenným volantom, novými dekoračnými lištami a vzormi poťahov sedadiel. Ako je pre vozidlá značky ŠKODA typické, aj interiér novinky ponúka dostatok priestoru. Aj keď je na dĺžku novinka o zhruba 18 centimetrov kratšia ako RAPID, ponukou priestoru pre cestujúcich sú obidva modely rovnaké. RAPID SPACEBACK ponúka medzi hatchbackmi nižšej strednej triedy najviac miesta pred kolenami (64 mm) a nad zadným sedadlom (980 mm). Batožinový priestor patrí s objemom 415 litrov, resp. 1 380 litrov po sklopení zadných operadiel, k najväčším vo svojom segmente.

ŠKODA RAPID SPACEBACK nie je len o veľkorysej ponuke priestoru, ale aj o jeho šikovnom využití. Medzi "Simply Clever" riešenie patrí na želanie dodávaná medzipodlaha v batožinovom priestore. Jej konštrukcia umožňuje jednoduché využitie maximálneho objemu batožinového priestoru. Nemusí sa vyberať z vozidla, stačí ju len presunúť do spodnej pozície. Zoznam šikovných riešení obsahuje veľa prvkov, známych už z modelu RAPID. Za všetky možno spomenúť škrabku na ľad vo veku palivovej nádrže, držiak reflexnej vesty pod sedadlom vodiča, obojstranný koberec v batožinovom priestore a nádobu na odpadky v bočných dverách. Nechýba držiak parkovacích lístkov, držiak multimediálnych zariadení, priestor na odloženie nápojov vpredu a vzadu alebo kryt batožinového priestoru, ktorý možno zasunúť za zadné operadlá.

Bezpečnosť bez kompromisov

Nová ŠKODA RAPID SPACEBACK ponúka vysoký štandard bezpečnosti, ktorý je u vozidiel značky ŠKODA samozrejmosťou. V prípade kolízie sa posádka môže spoľahnúť na rozsiahly paket bezpečnostnej výbavy, ktorý zahŕňa napríklad čelné, bočné a hlavové airbagy a ESC. Aktívnu bezpečnosť zvyšujú voliteľne dodávané xenónové svetlomety, kontrola tlaku v pneumatikách, predné hmlovky s Corner funkciou, alebo asistent rozjazdu do kopca.

Štyri benzínové motory, dva dieselové

Nová ŠKODA RAPID SPACEBACK bude v Európe k dispozícii so štyrmi benzínovými a dvoma dieselovými motormi. Ich výkonová paleta pokrýva pásmo od 55 do 90 kW. Spolu s modelom SPACEBACK sa do ponuky radu Rapid dostáva nový motor 1,6 TDI/66 kW. Vo verzii GreenLine dosahuje RAPID SPACEBACK s týmto motorom spotrebu 3,8 l/100 km, čo predstavuje hodnotu emisií CO2 iba 99 g/km.

 Katalóg ŠKODA RAPID SPACEBACK

 Cenník ŠKODA RAPID SPACEBACK

ŠKODA RAPID SPACEBACK

Predná časť vozidla

Nové logo umiestnili dizajnéri na prominentný výbežok kapoty. Vzhľad prednej časti dopĺňajú predné svetlomety a hmlovky.

ŠKODA RAPID SPACEBACK

Zadná časť vozidla

Nechýba ani typický prvok značky ŠKODA, široké združené svetlá s grafikou písmena "C".

ŠKODA RAPID SPACEBACK

Pevná panoramatická strecha v rámci voliteľnej výbavy

Jej tónované sklo pokrýva celú strechu a umožňuje cestujúcim nerušený výhľad na oblohu.

ŠKODA RAPID SPACEBACK

"Simply Clever" riešenia

Škrabka na ľad na kryte hrdla palivovej nádrže je vždy poruke.

ŠKODA RAPID SPACEBACK

Batožinový priestor

S objemom 415 litrov, resp. 1 380 litrov po sklopení zadných operadiel patrí k najväčším vo svojom segmente.

ŠKODA RAPID SPACEBACK

Trojramenný volant

Interiér nového vozidla Rapid Spaceback zaujme okrem iného aj športovým trojramenným volantom.

ŠKODA RAPID SPACEBACK

Ponuka priestoru pre cestujúcich

Rapid Spaceback ponúka medzi hatchbackmi nižšej strednej triedy najviac miesta pred kolenami (64 mm) a nad zadným sedadlom (980 mm).

ŠKODA RAPID SPACEBACK

Vysoký štandard bezpečnosti

V prípade kolízie sa posádka môže spoľahnúť na rozsiahly paket bezpečnostnej výbavy, ktorý zahŕňa napríklad čelné, bočné a hlavové airbagy.

 hore