ŠKODA RAPID

ŠKODA RAPID interiér

ŠKODA RAPID

ŠKODA RAPID

ŠKODA RAPID

RAPID – budú vás preň milovať!

ŠKODA RAPID presvedčí vnútorným priestorom, výrazným dizajnom, vynikajúcim pomerom ceny a ponúkanej hodnoty, rozsiahlou bezpečnostnou výbavou a hospodárnymi motormi. Je vhodným doplnením existujúcej modelovej palety medzi modelmi ŠKODA FABIA a OCTAVIA, doma je teda v rozsiahlom kompaktnom segmente. Tento takzvaný „A segment“ dnes predstavuje približne 36 % celosvetového automobilového trhu. V rámci tejto triedy pripadá podiel vo výške 42 % na modely so stupňovitou zadnou časťou, teda s karosériou sedan a liftback. Veľkorysou ponukou priestoru stanovuje Rapid nové štandardy vo svojej triede.

Ako vôbec prvý sériový automobil značky ŠKODA bol model RAPID kompletne navrhnutý v duchu novovyvinutého dizajnového jazyka automobilky. „Tento automobil na prvý pohľad reprezentuje jasné stanovisko: jasnosť, precíznosť, sviežosť a emocionálnosť,“ zdôrazňuje Dr. Eckhard Scholz, člen predstavenstva za oblasť Technického vývoja.

Dokonalé proporcie, jasne a čisto modelované plochy a ostro vedené línie tvoria atraktívny celok. Model RAPID prešiel v roku 2017 faceliftom, ktorý prináša viac noviniek. Predný nárazník sa môže pochváliť užšími hmlovými svetlami a novou mriežkou sacích otvorov. Svetlá sú vybavené dennými diódami a tiež bi-xenónovou technológiou. Predné svetlá disponujú aj automatickým prepínaním diaľkového režimu.

Čisté emócie sprostredkovávajú aj bočné línie karosérie. Hlavné slovo tu má dlhý rázvor, silueta podobná vozidlám typu kupé a precízne ostrá „Tornádo“ línia, ktorá jasne oddeľuje svetlo a tieň. Na zadnej časti nie sú veľké piate dvere len funkčným, ale zároveň aj dizajnovým prvkom. Zadné svetlá majú odteraz dymový efekt, výraznejšiu "céčkovú" grafiku a aj diódy namiesto žiaroviek.

Najmladší modelový rad ŠKODA AUTO presvedčí pri kompaktných rozmeroch (dĺžka 4,48 metra, šírka 1,71 metra) aj svojou ponukou priestoru. Inovatívne navrhnutý kompaktný automobil ponúka miesto pre päť cestujúcich a ich batožinu. Samozrejmosťou u českej značky sú ďalšie šikovné riešenia, vynikajúci pomer ceny a úžitkovej hodnoty a rozsiahla bezpečnostná výbava. Kompaktné rodinné vozidlo ŠKODA je úplne celé v duchu firemnej filozofie "Simply Clever". ŠKODA RAPID presviedča rozsiahlou ponukou prvkov aktívnej a pasívnej bezpečnosti. Pre trhy EÚ sú automobily sériovo vybavené systémom ESC (Electronic Stability Control). Paleta motorizácií pre Európu zahŕňa štyri benzínové a tri naftové motory.

Na Slovensku je základný model ŠKODA RAPID v motorizácii 1,0 TSI/70 kW k dispozícii už od 12 340 € .  Za hlavnú cieľovú skupinu pre model RAPID považuje ŠKODA AUTO najmä rodiny, ktoré hľadajú priestranné vozidlo za dostupnú cenu v obvyklej kvalite českej značky.

 Katalóg ŠKODA RAPID

 Cenník ŠKODA RAPID

 Ponuka našich skladových vozidiel

 

ŠKODA RAPID

Množstvo kolies na výber

Na elegantne tvarovanej karosérii modelu ŠKODA RAPID sa ešte väčší dôraz než doteraz kladie na kolesá. Vybrať si môžete 15-palcové, ktoré poskytujú dostatočný jazdný komfort alebo väčšie 16" a športové 17" kolesá, ktoré zdôraznia reprezentatívny a dynamický vzhľad vášho vozidla.

ŠKODA RAPID

Vyhrievané zadné sedadlá

​Už sa nemusíte obávať chladných mesiacov. Aj cestujúci na zadných sedadlách si môžu vychutnať cestu v pohodlí vyhrievaných sedadiel. Tlačidlá na zapnutie vyhrievania sú na dosah v stredovej lakťovej opierke.

ŠKODA RAPID

Zadná kamera s ostrekovačom

Táto funkcia využíva kameru umiestnenú na rukoväti piatych dverí, čím zabezpečuje komfort a orientáciu pri parkovaní. Systém využíva infotainment rádia a navigácie s dotykovými obrazovkami, na ktorých sa zobrazuje priestor za vozidlom a línia jazdy podľa šírky vozidla.

ŠKODA RAPID

KESSY - bezkľúčové odomykanie, zamykanie a štartovanie

​So systémom KESSY už nepotrebujete hľadať kľúče. Stačí potiahnuť kľučku dverí a vozidlo sa automaticky odomkne. Na naštartovanie alebo vypnutie motora potom stačí stlačiť tlačidlo na stĺpiku riadenia.

ŠKODA RAPID

ŠKODA Surround

Vďaka novému systému ŠKODA Surround zažijete hudbu ešte intenzívnejšie než doteraz. O reprodukciu zvuku sa postará sústava vybavená digitálnym procesorom so 6 fyzickými, 2 virtuálnymi reproduktormi a jedným virtuálnym subwooferom.

ŠKODA RAPID

Smartfón na kolesách

Či už chcete na smartfóne počúvať hudbu alebo sa nechať viesť navigáciou, všetky funkcie sa zrkadlia na centrálnom displeji.

ŠKODA RAPID

Preprava nákladu s väčšou dĺžkou

Zadné sklápacie sedadlá delené v pomere 60/40 významne zvyšujú variabilitu využitia interiéru modelu RAPID. Vozidlo je možné vybaviť aj sklápacou opierkou lakťov pre zadné sedadlá, vďaka čomu je možné vytvoriť priestor pre uloženie nákladu s väčšou šírkou.

ŠKODA RAPID

Systém sietí

Vďaka dômyselne navrhnutým sieťkam, háčikom a priehradkám v batožinovom priestore sa nemusíte rozhodovať medzi praktickosťou a rýchlou dostupnosťou. Súprava sietí s dostupnými háčikmi udrží drobnosti na svojom mieste.

 hore