ŠKODA Rapid

ŠKODA Rapid interiér

ŠKODA Rapid

ŠKODA Rapid

ŠKODA Rapid

ŠKODA Rapid – nová trieda značky ŠKODA

ŠKODA Rapid presvedčí vnútorným priestorom, výrazným dizajnom, vynikajúcim pomerom ceny a ponúkanej hodnoty, rozsiahlou bezpečnostnou výbavou a hospodárnymi motormi. Je vhodným doplnením existujúcej modelovej palety medzi modelmi ŠKODA Fabia a Octavia, doma je teda v rozsiahlom kompaktnom segmente. Tento takzvaný „A segment“ dnes predstavuje približne 36 % celosvetového automobilového trhu. V rámci tejto triedy pripadá podiel vo výške 42 % na modely so stupňovitou zadnou časťou, teda s karosériou sedan a liftback. Veľkorysou ponukou priestoru stanovuje Rapid nové štandardy vo svojej triede.

Ako vôbec prvý sériový automobil značky ŠKODA bol model Rapid kompletne navrhnutý v duchu novovyvinutého dizajnového jazyka automobilky. „Tento automobil na prvý pohľad reprezentuje jasné stanovisko: jasnosť, precíznosť, sviežosť a emocionálnosť,“ zdôrazňuje Dr. Eckhard Scholz, člen predstavenstva za oblasť Technického vývoja.

Dokonalé proporcie, jasne a čisto modelované plochy a ostro vedené línie tvoria atraktívny celok. Predok vozidla ukazuje novú interpretáciu typických znakov automobilky ŠKODA. Nové logo značky je sebavedome umiestnené na harmonicky zaoblenej prednej hrane kapoty. Maska chladiča sa vyznačuje chrómovaným rámčekom a je tvorená vertikálne umiestnenými lamelami. Súbor predných a hmlových svetlometov modelu ŠKODA Rapid evokuje tvar štvorlístka.

Čisté emócie sprostredkovávajú aj bočné línie karosérie. Hlavné slovo tu má dlhý rázvor, silueta podobná vozidlám typu kupé a precízne ostrá „Tornádo“ línia, ktorá jasne oddeľuje svetlo a tieň. Na zadnej časti nie sú veľké piate dvere len funkčným, ale zároveň aj dizajnovým prvkom. Precízne usporiadané zadné skupinové svetlá so svojím - pre mladoboleslavské vozidlá typickým - tvarom písmena C a nové logo značky zaisťujú nezameniteľnosť modelu ŠKODA Rapid.

Najmladší modelový rad ŠKODA AUTO presvedčí pri kompaktných rozmeroch (dĺžka 4,48 metra, šírka 1,7 metra) aj svojou ponukou priestoru. Inovatívne navrhnutý kompaktný automobil ponúka miesto pre päť cestujúcich a ich batožinu. Samozrejmosťou u českej značky sú ďalšie šikovné riešenia, vynikajúci pomer ceny a úžitkovej hodnoty a rozsiahla bezpečnostná výbava. Nový model sa môže pochváliť celkom devätnástimi riešeniami v duchu firemnej filozofie „Simply Clever“. ŠKODA Rapid presviedča rozsiahlou ponukou prvkov aktívnej a pasívnej bezpečnosti. Pre trhy EÚ sú automobily sériovo vybavené systémom ESC (Electronic Stability Control). Paleta motorizácií pre Európu zahŕňa štyri benzínové a dva naftové motory. Už na začiatku predaja bude k dispozícii päť variantov vo verzii Green tec.

Na Slovensku je základný model ŠKODA Rapid v motorizácii 1,2 MPI/55 kW k dispozícii už od 11 430 €, vrátane bonusu 1000 €.  Za hlavnú cieľovú skupinu pre model Rapid považuje ŠKODA AUTO najmä rodiny, ktoré hľadajú priestranné vozidlo za dostupnú cenu v obvyklej kvalite českej značky.

 Katalóg ŠKODA Rapid

 Cenník ŠKODA Rapid

 Ponuka našich skladových vozidiel

 

ŠKODA Ra pid

Hlavné svetlomety a hmlové svetlomety s Corner funkciou

predstavujú dôležité bezpečnostné prvky. Hmlové svetlomety s Corner funkciou vám poslúžia nielen ako klasické hmlovky, ale môžu v noci osvetliť priestor, kam sa práve chystáte odbočiť. Tak vám pomôžu odhaliť inak ťažko viditeľné prekážky, vrátane obrubníkov.

ŠKODA Rapid

Škrabka na ľad na kryte palivovej nádrže

​Už nemusíte v aute prezerať všetky priehradky, keď hľadáte škrabku, alebo používať platobnú kartu na očistenie predného skla. Škrabka na ľad umiestnená na kryte hrdla palivovej nádrže bude vo chvíli, keď ju potrebujete, okamžite poruke.

ŠKODA Rapid

Veľkorysý priestor pre batožinu

Žiadny iný automobil v segmente neponúka toľko miesta pre nohy a hlavy cestujúcich a súčasne aj pre ich batožinu (550 litrov). Sklopením operadiel zadných sedadiel sa objem batožinového priestoru zväčší až na 1490 litrov.

ŠKODA Rapid

Stredová konzola s držiakom nápojov

​Odkladacie priestory sú pre súčasného užívateľa jedným z určujúcich prvkov hodnotenia interiéru. Model Rapid je v tomto smere veľmi dobre vybavený a nad zvyčajné odkladacie možnosti prináša celý rad "simply clever" riešení.

ŠKODA Rapid

Nosič bicyklov na ťažné zariadenie

ŠKODA Originálne príslušenstvo ponúka aj rad produktov pre zvýšenie prepravnej kapacity. Patrí k nim aj nosič bicyklov na ťažné zariadenie, ktorý umožňuje prepraviť dva bicykle, napríklad z kolekcie bicyklov ŠKODA.

ŠKODA Rapid

Ozdobné prahové lišty

Čierne prahové lišty s nápisom Rapid sú ozdobou nástupného priestoru dverí, ale majú aj praktidkú funkciu. Zabraňujú poškriabaniu alebo inému mechanickému poškodeniu prahu dverí.

ŠKODA Rapid

Praktická plastová vaňa

Plastová vaňa so zvýšenou 10-centimetrovou hranou a nápisom Rapid chráni v batožinovom priestore čalúnenie pred poškodením a znečistením.

ŠKODA Rapid

Detské autosedačky

Všetky autosedačky ŠKODA absolvovali náročné bezpečnostné testy s výbornými výsledkami. Okrem dokonalej funkčnosti vynikajú aj farebným riešením, nízkou hmotnosťou a jednoduchou manipuláciou.

 hore