Nová ŠKODA OCTAVIA

 

ŠKODA OCTAVIA RS

ŠKODA OCTAVIA RS

ŠKODA OCTAVIA RS

ŠKODA OCTAVIA RS

ŠKODA OCTAVIA RS

ŠKODA OCTAVIA RS

ŠKODA OCTAVIA RS

ŠKODA OCTAVIA RS

Nová ŠKODA OCTAVIA RS, to je maximálna funkčnosť, dostatok priestoru, špičková bezpečnosť, najmodernejšie asistenčné systémy pre zvýšenie bezpečnosti a komfortu a tiež vynikajúci pomer ceny a výkonu.

Základná výbava RS:

 ESC (electronic stability control) vrátane ABS, MSR, ASR, EDS, TMP, HBA, DSR, RBS, MKB, XDS+
 Disky kolies z ľahkej zliatiny DORADO 7,5J x 17"
 7 airbagov
 FRONT ASSIST
 Full LED svetlomety s funkciou AFS
 LED predné hmlové svetlomety
 TOP LED zadné svetlá
 Elektricky nastaviteľné, vyhrievané a sklopné vonkajšie spätné zrkadlá
 Športový podvozok
 Parkovacie senzory vzadu
 Predĺžená záruka na 5 rokov/100 000 km
 Navigačný systém AMUNDSEN, SD slot, USB, online služby na 1 rok
 SmartLink+
 JUMBO BOX s nastaviteľnou lakťovou opierkou vpredu
 Tempomat
 Maxi DOT - plnegrafický displej palubného počítača
 Komfortné telefonovanie s Bluetooth s hlasovým ovládaním, WLAN a phoneboxom
 Výškovo nastaviteľné a vyhrievané predné sedadlá
 Elektrické ovládanie okien vpredu a vzadu
 CLIMATRONIC - dvojzónová automatická klimatizácia
 Trojramenný kožený multifunkčný športový volant
 Svetelný a dažďový senzor
 Ambientné osvetlenie interiéru
 Poťah sedadiel koža/látka s logom RS

Model ŠKODA OCTAVIA RS prináša so sebou mnoho športových prvkov v exteriéri aj interiéri. Súčasťou prirodzeného vzhľadu OCTAVIE RS sú kompletné LED predné svetlomety, denné LED svetlá a hmlové svetlomety špecifické pre model RS. Predná časť zaujme širokou mriežkou chladiča v lesklom čiernom prevedení a širokými šesťuholníkovými štrbinami prívodu vzduchu na nárazníku s novým dizajnom. Model ŠKODA OCTAVIA RS tak pôsobí dynamickým, mužným vzhľadom. Športový charakter modelu ŠKODA OCTAVIA RS bezprostredne definuje zadná časť, ktorej dominuje výkonný čierny difúzor a dve široké, lichobežníkové výfukové rúry v chrómovom prevedení. Charakteristickým športovým prvkom je aj spojler na zadných dverách. Pri modeloch liftback je pripevnený ku dverám kufra a pri modeloch combi je spojler zapustený do rámu veľkých zadných dverí. Štandardný model OCTAVIA RS sa dodáva so 17" zliatinovými diskami Dorado v striebornom prevedení a s pneumatikami vo veľkosti 225/45. K dispozícii sú však aj 18" a 19" zliatinové disky v striebornom prevedení. Červené strmene bŕzd sú samozrejmosťou štandardnej výbavy modelu OCTAVIA RS. Interiér modelu OCTAVIA RS bol navrhnutý prevažne v čiernom prevedení. Súčasťou štandardnej výbavy vozidla je trojramenný multifunkčný športový volant potiahnutý perforovanou kožou. Charakteristickou črtou modelu RS sú prahové lišty predných dverí s reliéfom a logom RS z nehrdzavejúcej ocele.

Jazdu v modeli ŠKODA OCTAVIA RS si naozaj užijete. Hnacia sústava s pohonom všetkých kolies a elektro-hydraulickou spojkou si už v priebehu milisekúnd poradí aj s najmenšou zmenou pod kolesami. Poznávacím znamením dvoch motorov pre nový model OCTAVIA RS sú vysoký výkon a nízka spotreba pohonných látok. Vozidlo s benzínovým motorom 2.0 TSI so silou 230 koní dokáže dosiahnuť rýchlosť až 250 km/h. Dieselový motor 2.0 TDI so silou 184 koní dokáže ísť maximálnou rýchlosťou až 232 km/h. Pre dosiahnutie maximálnej radosti z jazdy máte možnosť vybaviť svoje vozidlo systémom adaptívneho podvozku (DCC), ktorého súčasťou je výber výkonnostného režimu. Systém DCC umožňuje vodičovi prispôsobiť jazdné vlastnosti vozidla svojim osobným preferenciám.

Porovnanie motorov:

Spotreba Prevodovka Emisie CO2 Zrýchlenie 0-100 km/h
2.0 TDI 135 kW 6-st. automat. 4,9 l/100km 6°A 129 g/km 7,9 s
2.0 TDI 135 kW 6-st. automat. 4x4 5,1 l/100km 6°A 4x4 134 g/km 7,6 s
2.0 TDI 135 kW 6-st. mech. 4,5 l/100km 6°M 119 g/km 7,9 s
2.0 TSI 169 kW 6-st. automat. 6,6 l/100km 6°A 149 g/km 6,8 s
2.0 TSI 169 kW 6-st. mech. 6,5 l/100km 6°M 149 g/km 6,7 s
2.0 TSI 180 kW 6-st. mech. 6°M 6,6 s
2.0 TSI 180 kW 7-st. automat. 7°A 6,6 s

ŠKODA OCTAVIA RS disponuje mnohými asistenčnými prvkami, ktoré môžeme deliť na bezpečnostné a komfortné. Medzi bezpečnostné môžeme zaradiť napríklad systém Front Assist s prediktívnou ochranou chodcov. Front Assist varuje pred kolíziou a v prípade, že sa kolízii nemožno vyhnúť, aktivuje brzdy v záujme čo najväčšieho zmiernenia jej následkov. Ďalšia bezpečnostná funkcia Blind Spot Detect - detekcia mŕtveho uhla, umožňuje vodičovi bezpečne prejsť do iného pruhu zistením prítomnosti vozidiel v mŕtvom uhle. Vďaka zadnému výstražnému systému vás OCTAVIA RS pri cúvaní upozorní na približujúce sa vozidlá zo strán. Akustický signál varuje pred hroziacou kolíziou a v prípade potreby sa automaticky aktivujú brzdy. Ako posledný bezpečnostný prvok spomenieme systém Line Assist, ktorý rozpozná neúmyselné vychýlenie z jazdného pruhu, zobrazí vizuálnu informáciu a aktívne upraví riadenie. Systém sa aktivuje pri rýchlosti nad 65 km/h za predpokladu, že značenie jazdných pruhov na vozovke je dostatočne rozpoznateľné a nebola aktivovaná smerovka. Medzi komfortné asistenčné prvky zaraďujeme Adaptívny tempomat (ACC), Systém rozpoznávania dopravných značiek Auto Light Assist.

 

 Katalóg ŠKODA OCTAVIA RS

 Cenník ŠKODA OCTAVIA RS

Auto Light Assist

Auto Light Assist

Systém prepínania svetiel automaticky zapína a vypína diaľkové svetlá v závislosti od momentálnej situácie na ceste. Zdroje svetla zachytáva kamerou, ktorá je nainštalovaná v spodnej časti spätného zrkadla.

Adaptívny tempomat

Asistent jazdných pruhov

udržiava bezpečnú vzdialenosť od vozidla pred vami pri zvolenej rýchlosti, pričom ovláda motor a brzdy, aby vozidlo podľa potreby automaticky zrýchľovalo alebo spomaľovalo.

Rozpoznanie dopravných značiek

Systém rozpoznávania dopravných značiek

Systém rozpozná a zobrazí dopravné značky na displeji Maxi DOT alebo na obrazovke infotainment systému. Identifikuje značky najvyššej povolenej rýchlosti a zákazu predbiehania vrátane dôležitých doplnkových informácií.

Panoramatické strešné okno

Elektrické panoramatické strešné okno

Nové panoramatické strešné okno je ovládané elektronicky a je vyrobené z tónovaného skla, aby sa zaistili optimálne klimatické podmienky v interiéri. Na zmiernenie hluku a priameho prúdenia vzduchu je možné vysunúť ochranný štít.

 hore

CNG

 

ŠKODA OCTAVIA G-TEC

Nová OCTAVIA G-TEC je dôležitým míľnikom v obohatení ponuky ekologických a súčasne cenovo dostupných modelov značky ŠKODA. CNG je najvýhodnejšou pohonnou hmotou a finančná úspora oproti klasickým fosílnym palivám dosahuje až 43%.

CNG je moderná pohonná hmota s veľkým potenciálom pre budúcnosť. Chod motora je vzhľadom na vysoké oktanové číslo (cca. 128) výrazne tichší a pokojnejší. Výfukové plyny sú bez zápachu. Vo väčšine európskych krajín je taktiež povolené parkovanie vozidiel na CNG v podzemných garážach.

Nie je pochýb o tom, že motory 1.4 TSI/81kW G-TEC sú skutočne priaznivo naklonené životnému prostrediu. Produkujú výrazne menej škodlivín, a to len 98g/km emisií CO2, nižšie množstvo emisií oxidov dusíka a nulové emisie pevných častíc.

Model OCTAVIA G-TEC vyniká dojazdom až 1 330 kilometrov. Úsporný motor 1,4 TSI/81 kW G-TEC je vďaka Bi-fuel technológii schopný spaľovať dva rôzne druhy paliva - zemný plyn a benzín. Pohonnú jednotku zásobujú dve bezpečnostné palivové nádrže na CNG s celkovou kapacitou 15 kilogramov. Ak by vám to však nestačilo, vozidlo je vybavené dodatočnou 50 litrovou nádržou na benzín. Nádrže naplnené stlačeným zemným plynom ponúkajú dojazd až 410 kilometrov, po ich vyprázdnení sa prevádzka automaticky prepne na benzín, na ktorý prejde OCTAVIA G-TEC ďalších až 920 kilometrov.

Spotreba plynu nového modelu ŠKODA OCTAVIA G-TEC je 5,5 kubických metrov (3,7 kilogramu) na 100 kilometrov.

 Cenník ŠKODA OCTAVIA G-TEC

 Ďalšie informácie o modeli ŠKODA OCTAVIA G-TEC

Nová OCTAVIA G-TEC

Rozdiely pod kapotou

Vo verzii G-TEC s pohonom CNG je rovnako elegantná, priestranná a obratná ako jej benzínový či naftový súrodenec. Rozdiely však nájdete pod atraktívnou schránkou: dve nádrže na CNG, upravený motor, Start-Stop systém, rekuperáciu energie a viacprvkovú zadnú nápravu.

Nová OCTAVIA G-TEC

Systém Start-Stop

Start-Stop systém podľa potreby ​automaticky vypína motor, takže keď čakáte na semaforoch alebo v zápche, motor nebeží zbytočne. Po zošliapnutí spojky sa motor automaticky naštartuje a vy môžete jednoducho pokračovať na svojej ceste.

Nová OCTAVIA G-TEC

Nízka spotreba

Vedeli ste, že spotreba CNG vozidiel v m3/100 km je takmer rovnaká ako spotreba v litroch benzínu? OCTAVIA G-TEC spotrebuje iba 3,7 kg (alebo 5,5m3) CNG/100 km a vyprodukuje 98g/km emisií CO2 (cca o 35% menej ako benzínový motor).

Nová OCTAVIA G-TEC

Bi-Fuel motor

OCTAVIA G-TEC je poháňaná moderným Bi-Fuel preplňovaným 4-valcovým motorom. Motor 1,4 TSI 81 kW beží primárne na CNG, no v prípade potreby môže jeho prevádzku zásobiť 50 litrová benzínová nádrž. Tankovanie paliva je jednoduché a čisté: obe hrdlá palivových nádrží sa nachádzajú pod spoločným krytom.

 hore

SKODA OCTAVIA Laurin&Klement

 

ŠKODA OCTAVIA Laurin & Klement

Výbava tejto verzie je skutočne exkluzívna. Okrem iného zahŕňa:

 antracitové 18" disky TURBINE z ľahkej zliatiny,
 Full LED svetlomety s funkciou AFS,
 parkovacie senzory vpredu a vzadu,
 sedadlá z kože a Alcantary v exkluzívnom hnedom vyhotovení,
 Sound System CANTON,
 trojramenný vyhrievaný kožený multifunkčný volant, ktorý vám sadne do rúk ako uliaty.

Motorizácie: 1.8 TSI 132 kW (180 k), 2.0 TDI 110 kW (150 k), 2.0 TDI 135 kW (184 k)

Každá motorizácia je k dispozícii aj s pohonom všetkých štyroch kolies.

Prevodovka: 6° MP, 6° AP DSG, 7° AP DSG

 Cenník ŠKODA OCTAVIA L&K

SKODA OCTAVIA Laurin&Klement

Laurin & Klement

Nová ŠKODA OCTAVIA a OCTAVIA COMBI vo vrcholovom prevedení Laurin & Klement odkazuje na zakladateľov firmy, Václava Laurina a Václava Klementa, stelesňujúc odkaz ich legendárneho diela.

SKODA OCTAVIA Laurin&Klement

Pohodlné sedadlá

Na elektrickom ovládači na bočnej strane je všetko pohromade a na dosah ruky. Sedadlo vodiča je navyše vybavené pamäťou pre niekoľko rôznych nastavení (v základe tri, podľa počtu sklopných kľúčov až sedem), takže sa vo svojom aute budete odteraz vždy cítiť ako doma.

SKODA OCTAVIA Laurin&Klement

18" antracitové disky z ľahkej zliatiny

Súčasťou výbavy Laurin & Klement sú exkluzívne antracitové disky TURBINE, ktoré zvýrazňujú charakter vozidla. Veľkosť diskov je 7,5J x 18" (225/40).

SKODA OCTAVIA Laurin&Klement

Exkluzívny interiér s koženými sedadlami

Hnedý interiér dopĺňajú unikátne interiérové prvky v lesklom čiernom prevedení Piano Lack alebo s dekorom z imitácie dreva. Kožené sedadlá vrátane loga Laurin & Klement vyrazeného do operadiel sú v prémiovom hnedom prevedení.

 hore

SKODA OCTAVIA COMBI Scout

 

ŠKODA OCTAVIA COMBI Scout

Pravý Scout, OCTAVIA COMBI je pripravená na splnenie tých najnáročnejších úloh. Či už je to v meste alebo mimo mesta, na prvý pohľad ju spoznáte podľa robustného ochranného oplastovania, svetlej výšky zvýšenej na 171 mm, odolného, no pohodlného čalúnenia a krytov pedálov z nerezovej ocele.

Pohon so spojkou Haldex 5. generácie sa už počas milisekúnd vysporiada aj s tou najmenšou zmenou pod kolesami vášho Scouta. Za normálnych okolností sa auto správa ako s predným pohonom. Na snehu, blate alebo ľade sa zmení na silné 4x4 bez toho aby ste si to všimli. Pre vaše off-roadové cesty je Octavia Scout osadená ochranou podvozku - Paketom pre zlé cesty.

Okrem špičkovej outdoorovej výbavy sa môže model Scout pochváliť aj všetkymi vynikajúcimi vlastnosťami, pre ktoré ste si obľúbili OCTAVIU COMBI. Čaká na vás dostatok miesta až pre päť pasažierov a 610-litrový batožinový priestor. Pridajte vylepšené bezpečnostné vlastnosti, pozoruhodnú jazdnú stopu a priehrštie Simply Clever riešení a dostanete všetko čo treba pre auto na každodenné použitie a moderné dobrodružstvá.​

 Cenník ŠKODA OCTAVIA COMBI Scout

SKODA OCTAVIA COMBI Scout

Režim Off-Road

Voľbou režimu Off-Road sa prepnú všetky asistenčné systémy do špeciálneho nastavenia na jazdu po nespevnených cestách. Po spustení reaguje plynový pedál menej intenzívne, zatiaľ čo asistent zjazdu z kopca citlivo pribrzďuje, aby udržal konštantnú rýchlosť pri zjazde zo strmých svahov.

SKODA OCTAVIA COMBI Scout

Motory

ŠKODA Octavia Scout disponuje škálou silných a efektívnych  moderných benzínových a dieselových motorov.
Benzínový: motor:
1.8 TSI/132 kW (6° DSG automat)
Dieselové motory:
2.0 TDI/110 kW (6° manuálna prevodovka/7° DSG automat)
2.0 TDI/135 kW (6° DSG automat)

SKODA OCTAVIA COMBI Scout

Batožinový priestor

610-litrový batožinový priestor nasadzuje ďaľšiu vysokú latku vo svojej triede. So sklopenými zadnými sedadlami sa nákladový priestor zväčší na 1 740 litrov. Zadné sedadlá môžu byť podľa potreby pohodlne sklopené aj z batožinového priestoru. So sklopeným sedadlom spolujazdca je možné v aute prevážať veci dlhé až 2,92 metra.

SKODA OCTAVIA COMBI Scout

Navigácia

3D navigačný systém Columbus zahŕňa 9,2" displej s komfortným dotykovým ovládaním. Zariadenie ponúka mnohé funkcie vrátane pripojenia Bluetooth, systému SmartLink+ a technológie WiFi. O dokonalú kvalitu zvuku sa postarajú štyri predné a štyri zadné reproduktory.

 hore

SKODA OCTAVIA Extra

 

ŠKODA OCTAVIA Extra

 

SKODA OCTAVIA Extra

 

ŠKODA OCTAVIA Extra

ŠKODA OCTAVIA Extra je k dispozícii vo verzii limuzína ale aj ako priestranné kombi. Vo vnútri modelu nájdete čierny interiér s dekoratívnymi prvkami Dark Brushed, čalúnením sedadiel v prevedení Extra a vkladané tkané koberce. Pre model Extra sú pripravené výhodné akčné balíky výbavy za atraktívnu cenu. Vyberte si akčný paket LIGHT PACK v hodnote 1 225 € teraz pre model Extra za 699 € (zahŕňa: Full LED svetlomety s AFS, LED denným svietením a výsuvné integrované ostrekovače svetlometov; TOP LED zadné svetlá; vnútorné spätné zrkadlo s automatickým stmavovaním) alebo akčný paket BLACK PACK v hodnote 1 225 € teraz pre model Extra za 899 € (zahŕňa: elektricky ovládané strešné okno bez schránky na okuliare (Liftback); panoramatická posuvná strecha bez schránky na okuliare (Combi); disky TURINI z ľahkej zliatiny čierne 7,5J x 18"; kryty spätných zrkadiel lakované v čiernej farbe).

Vybrať si môžete zo širokej palety benzínových aj dieselových motorov aj v prevedení 4x4.

ŠKODA OCTAVIA Extra má štandardne okrem iného:

 FRONT ASSIST - upozorňuje na nebezpečie kolízie
 Disky DENOM z ľahkej zliatiny 7J x 17"
 Parkovacie senzory vpredu a vzadu
 Climatronic
 Tempomat
 Navigačný systém AMUNDSEN s 8" farebným dotykovým displejom, USB a SD slot, SmartLink+, WLAN, Online služby na 1 rok
 8 reproduktorov
 Trojramenný multifunkčný kožený volant pre ovládanie rádia a telefónu
 Komfortné telefonovanie s Bluetooth a hlasovým ovládaním
 Predné hmlové svetlomety
 Asistent rozjazdu do kopca
 JUMBO BOX s nastaviteľnou lakťovou opierkou vpredu

 Cenník ŠKODA OCTAVIA Extra

SKODA OCTAVIA Extra

Disky z ľahkej zliatiny

17" disky DENOM z ľahkej zliatiny pridajú modelu OCTAVIA Extra nielen osobitosť a štýl, ale aj vysokú úroveň jazdného komfortu. K dispozícii ako príplatková výbava sú tiež 17" disky TRIUS alebo 18" disky ALARIS.

SKODA OCTAVIA Extra

Dvojzónová klimatizácia

Vychutnajte si to pravé pohodlie vďaka klimatizácii Climatronic , ktorá automaticky udržiava teplotu v interiéri vozidla. Climatronic má dve zóny, takže vodič a spolujazdec si môžu nastaviť vlastnú teplotu. Senzor vlhkosti navyše znižuje zahmlievanie čelného skla.

SKODA OCTAVIA Extra

Multifunkčný kožený volant

Atraktívny trojramenný multifunkčný kožený volant sa nielen príjemne drží, ale umožňuje aj ovládanie infotainmentu, Maxi DOT-u a pripojeného telefónu. Kvalitná koža je hebká na dotyk, poskytuje pohodlné a bezpečné držanie volantu, bez šmýkania rúk.

SKODA OCTAVIA Extra

FRONT ASSIST s prediktívnou ochranou chodcov

funguje ako bezpečnostný systém varovania pred kolíziou. V prípade, že sa kolízii nemožno vyhnúť, aktivuje brzdy v záujme čo najväčšieho zmiernenia dôsledkov. Okrem toho vykoná núdzové zastavenie, ak sa chodec nebezpečne pokúsi skrížiť dráhu automobilu.

 hore