Nová ŠKODA OCTAVIA

Nová ŠKODA OCTAVIA

Nová ŠKODA OCTAVIA

Nová ŠKODA OCTAVIA

Nová ŠKODA OCTAVIA

Nová ŠKODA OCTAVIA

Nová ŠKODA OCTAVIA

Srdce značky – ŠKODA OCTAVIA – trieda sama o sebe.

Tretia generácia modelu OCTAVIA patrí medzi najúspešnejšie vozidlá mladoboleslavskej automobilky. V októbri 2016 po prvýkrát ŠKODA odhalila verejnosti modernizované vyhotovenie modelov OCTAVIA a OCTAVIA COMBI.

Dizajnéri značky ŠKODA prepracovali svoj bestseller a OCTAVIA tak nastupuje s novou, elegantne tvarovanou prednou a zadnou časťou, radom vysoko moderných riešení pre asistenčné systémy, infotainment, konektivitu a s novými výbavami. Model ŠKODA OCTAVIA vo verziách liftback a kombi je možné objednať u našich predajcov s dodaním už od 8 týždňov.

Predná časť s výraznejším logom značky pôsobí mohutnejším, širším dojmom a vyžaruje silný charakter. Na každej strane sa nachádzajú rozdelené svetlomety, ktoré sa nevyznačujú len originálnym tvarom pripomínajúcim štvoricu čírych kryštálov, ale predovšetkým modernou technológiou Full LED, teda všetkými zdrojmi svetla tvorenými svetelnými diódami. Modernizáciu zadnej časti tvoria združené zadné svetlá s jednoliato osvietenými hrubými svetelnými trubicami.

Modernizácia prebehla aj v interiéri vozidla, ktorý patrí so svojimi 1 782 milimetrami na dĺžku a 73 milimetrami v oblasti kolien cestujúcich na zadných sedadlách medzi najväčšie vo svojej kategórii. Rovnako aj batožinový priestor s objemom 590 l (verzia Combi 610 l), ktorý možno sklopením zadných operadiel zväčšiť na 1580, resp. 1740 litrov.

Nová ŠKODA OCTAVIA so sebou prináša vynovenú ponuku čalúnenia, materiálov, farebného vyhotovenia interiéru a kolies. Výnimkou nie sú ani kruhové prístroje v prístrojovom štíte, ktoré sa vyznačujú novým grafickým vyhotovením.

Medzi novinky, ktoré so sebou prináša model OCTAVIA, patria aj nové systémy infotainmentu. K dispozícii sú štyri systémy – Swing, Bolero a navigačné systémy Amundsen a Columbus. Okrem systému Swing majú všetky ostatné zariadenia kapacitné displeje v sklenenom dizajne, ktoré reagujú už na ľahký dotyk. Vrcholný systém Columbus má nový displej s uhlopriečkou 9,2 palca s rozlíšením 1 280 x 640 bodov. Voliteľne je dostupný modul pre SIM kartu so štandardom LTE pre vysokorýchlostné pripojenie k internetu, ktoré je k dispozícii pre mobilné zariadenia členov posádky. Avšak aj základný infotainment Swing je vybavený širokou konektivitou a zahŕňa aj platformu SmartLink+, ktoré je schopná kompatibilty s MirrorLink, Apple CarPlay a Android Auto. Vďaka nim je možné celý rad aplikácií zo smartfónu jednoducho využívať prostredníctvom displeja vozidla.

Najmodernejšie riešenia nájdeme aj v oblasti konektivity. Súbor služieb ŠKODA Connect sa delí na Infotainment Online, ktorý slúži na získavanie informácií a navigáciu a Care Connect pre asistenciu a vzdialený prístup k automobilu.

Nová OCTAVIA so sebou prináša aj nové prvky Simply Clever riešení, medzi ktoré sa radí napríklad vyhrievaný veniec volantu, kľúč s možnosťou personalizácie (môžete si uložiť niekoľko osobných profilov), sklopné stolíky v operadlách predných sedadiel alebo nové držiaky nápojov, uľahčujúce otváranie fliaš, prípadne vyberateľné LED svietidlo vo verzii Combi.

Nová ŠKODA OCTAVIA je k dispozícii s predĺženou 5 ročnou zárukou alebo do 100 000 km. Tiež prináša inovatívne služby ako je doživotná garancia mobility Premium či Servisné balíky v rámci doplnkovej výbavy.

OCTAVIA vo verzii liftback štartuje vo výbave Active s cenou 14 990 € s benzínovým motorom 1,2 TSI, výkonom 63 kW a päťstupňovou manuálnou prevodovkou. Základnú výbavu si môžete za 399 € obohatiť o Akčný paket Active plus v hodnote 848 €, ktorý obsahuje tempomat, zadné parkovacie senzory, MAXI DOT – plne farebný displej palubného počítača a JUMBO BOX s nastaviteľnou lakťovou opierkou vpredu. Verziu kombi je možné objednať s príplatkom iba 850 € vrátane strešného nosiča.

Čo sa týka motorov, vrchol zážihovej ponuky je momentálne vyhradený preplňovanému štvorvalcu 1,8 TSI so 132 kW. Na strane vznetových jednotiek zostáva základom ponuky motor 1,6 TDI v dvoch výkonových nastaveniach (66 a 85 kW), ktorý začína vo výbave Active na cene 18 170 €. Vrcholný dvojlitrový motor 2,0 TDI ponúka 110 a 135 kW a vo výbave Ambition začína na cene 22 100 €. Samozrejmosťou je aj ponuka pohonu všetkých kolies, určeného zatiaľ pre najsilnejšie motory 1,8 TSI a 2,0 TDI.

Vynikajúce jazdné vlastnosti modelov OCTAVIA možno ešte viac podčiarknuť voliteľným systémom adaptívnych tlmičov DCC (Dynamic Chassis Control) umožňujúcim meniť podľa potreby charakteristiku tlmičov v troch režimoch Comfort, Normal, Sport.

 Katalóg Nová ŠKODA OCTAVIA

 Cenník Nová ŠKODA OCTAVIA

Nová ŠKODA OCTAVIA

Vynovený interiér

nového modelu ŠKODA OCTAVIA prináša so sebou veľkorysý priestor a eleganciu. V ponuke sú aj nové vzory poťahových materiálov.

Nová ŠKODA OCTAVIA

Mysleli sme aj na detaily

Phonebox bezdrôtovo indukčne nabíja mobilný telefón a spája ho so strešnou anténou.

Nová ŠKODA OCTAVIA

Navigačný systém Columbus

má displej s uhlopriečkou 9,2 palca a disponuje Wi-Fi hotspotom. Na želanie sa dá objednať aj s modulom pre vysokorýchlostné pripojenie k internetu.

Nová ŠKODA OCTAVIA

Simply Clever

Nová ŠKODA OCTAVIA prináša mnoho známych Simply Clever riešení. K tým novým patrí napr. vyhrievaný veniec volantu či kľúč s možnosťou personalizácie.

Nová ŠKODA OCTAVIA

Chladená priehradka

Klimatizácia chladí aj priehradku pred spolujazdcom, z ktorej sa tak stáva ideálne miesto na odkladanie občerstvenia. Úroveň chladenia možno regulovať.

Nová ŠKODA OCTAVIA

Jumbo box

je praktický odkladací priestor umiestnený v nastaviteľnej opierke medzi prednými sedadlami s ľahkým prístupom pre vodiča a spolujazdca vpredu.

Nová ŠKODA OCTAVIA

Dvojzónová klimatizácia

Klimatizácia Climatronic má dve zóny, takže vodič a spolujazdec si môžu nastaviť vlastnú teplotu. Senzor vlhkosti navyše znižuje zahmlievanie čelného skla a zaručuje príjemné prostredie vo vozidle.

Nová ŠKODA OCTAVIA

Možnosti prispôsobenia

Režim prispôsobenia umožní rôznym vodičom upraviť si rôzne nastavenia automobilu "na mieru" hneď po aktivácii vozidla.

 hore