Nový SUPERB

Nová ŠKODA SUPERB

 

Nová ŠKODA SUPERB

 

Nová ŠKODA SUPERB

 

Nová ŠKODA SUPERB

 

Nová ŠKODA SUPERB

ŠKODA SUPERB SportLine

Športovo ladená verzia modelu ŠKODA SUPERB zaujme predovšetkým dynamickým dizajnom interiéru a exteriéru, zníženým športovým podvozkom vrátane voľby jazdného profilu a ďalšími atraktívnymi detailami výbavy. Vďaka zníženému podvozku je SportLine o 15 milimetrov nižší ako "bežný" SUPERB. Model ŠKODA SUPERB SportLine je k dispozícii vo verzii liftback a kombi.

Pre verziu liftback je typický čierny spojler 5. dverí, ktorý zároveň znižuje koeficient odporu vzduchu. Pre verziu Combi je charakteristický aerodynamický strešný spojler vo farbe karosérie a strešný nosič vo vysoko leskom čiernom vyhotovení.

Ako vlajková loď značky ŠKODA SUPERB samozrejme prichádza s radom Simply Clever riešení a novodobými inteligentnými technológiami, ktoré tak menia praktickosť na eleganciu.

Súčasťou základnej výbavy modelu ŠKODA SUPERB SportLine je ambientné LED osvetlenie. Svetelné efekty v interiéri sa prispôsobujú charakteru vozidla tak, aby dodali jazde požadovanú atmosféru. Optické prvky sa nenachádzajú len na palubnej doske, ale osvetľujú aj kľučky, sedadlá a priestor pre nohy.

Ponuka motorov je mimoriadne široká a začína na štvorvalci 1,4 TSI 110 kW so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou alebo 7-stupňovou automatickou prevodovkou DSG. Nasleduje štvorvalec 1,8 TSI 132 kW s výberom rovnakých prevodoviek. Vrchol zážihovej ponuky zastupuje štvorvalec 2,0 TSI so 6-stupňovou automatickou DSG prevodovkou v dvoch variantoch. Prvý má k dispozícii výkon 162 kW a druhý 206 kW s pohonom všetkých 4 kolies. Vznetové motory sú k dispozícii vo verzii 2,0 TDI s výkonom 110 kW alebo 140 kW. Najsilnejšia verzia je v ponuke s pohonom všetkých 4 kolies a automatickou 6-stupňovou DSG prevodovkou.

Základná výbava exteriéru zahŕňa:

 18“ disky z ľahkej zliatiny Zenith/ 19“ disky z ľahkej zliatiny Vega (opcia)
 Nárazníky Sportline
 Zadný difúzor
 Lesklý čierny zadný spojler pre Liftback (Combi vo farbe karosérie)
 Predná mriežka s čiernym lesklým orámovaním
 Predný nárazník s čiernou lesklou lištou
 Spätné zrkadlá a lemy bočných dverí v čiernom lesklom prevedení
 Plaketa SportLine na predných blatníkoch
 Športový podvozok
 Bi-xenónové svetlomety s funkciou AFS, s LED denným svietením a výsuvné integrované ostrekovače svetlometov
 Strešný nosič - čierny (možné len pre Combi)
 Predné hmlové svetlomety s "Corner" funkciou
 SUNSET - sklá s vyšším stupňom tónovania od B-stĺpika
 LED paket vonkajší - vonkajšie osvetlenie (zadné LED svetlá - top variant, LED osvetlenie registračnej značky vzadu a LED osvetlenie nástupného priestoru Boarding Sports)

V základnej výbave interiéru sa nachádzajú:

 Prahové lišty
 Čierne čalúnenie stropu
 Alcantara vo výplniach dverí
 Športové sedadlá Alcantara so strieborným prešitím
 Elektricky nastaviteľné sedadlo vodiča s pamäťou
 Športový multifunkčný volant (pre AP s podvolantovým radením)
 Ambientné osvetlenie interiéru - výber z 10 farebných prevedení, čítacie LED lampičky vpredu a vzadu, LED osvetlenie - kľučiek dverí, priestoru na nohy vpredu a vzadu, make-up zrkadlá v slnečných clonách
 ALU pedále
 KESSY - systém bezkľúčového odomykania, zamykania a štartovania s alarmom
 DRIVING MODE SELECTION - voľba jazdného profilu
 Farebný Maxi DOT
 CLIMATRONIC - dvojzónová automatická klimatizácia
 Navigačný systém COLUMBUS s 8" dotykovým displejom, mapový podklad Európy na internej pamäti prístroja, USB, 2 x SD slot a WLAN
 SOUND SYSTEM - 12 reproduktorov, digitálny equalizér)
 SMART LIGHT ASSISTANT, LANE ASSISTANT a BLIND SPOT DETECTION
 Vyhrievané dýzy ostrekovača čelného skla

 Cenník ŠKODA SUPERB SportLine

Nová ŠKODA SUPERB

Kolesá z ľahkej zliatiny

18" kolesá ZENITH z ľahkej zliatiny v platinovom prevedení (vzadu) podčiarkujú dynamický charakter vozidla. Exkluzívne 19" kolesá VEGA z ľahkej zliatiny sú k dispozícii za príplatok ako pomyselná "korunka".

Nová ŠKODA SUPERB

Čierny interiér

Nový model ŠKODA SUPERB SportLine zapôsobí svojím športovým interiérom, ktorý je v čiernom prevedení a obsahuje napríklad stropný poťah, čalúnenie športového volantu, sedadiel, výplne dverí aj palubnú dosku.

Nová ŠKODA SUPERB

Výrazná zadná časť

Čierny difúzor ešte viac zvýrazňuje pôsobivý vzhľad a vytvára efektný kontrast s horizontálnymi chrómovanými prvkami. Piate dvere verzie liftback sú osadené spojlerom, ktorý je taktiež v čiernom prevedení.

Nová ŠKODA SUPERB

Trojramenný športový volant

Spoľahlivý trojramenný športový volant s možnosťou ovládania automatickej prevodovky DSG umožňuje precízne ovládanie modelu ŠKODA SUPERB SportLine. Volant je čalúnený čiernou perforovanou kožou so strieborným dekoratívnym obšitím.

 hore