Nová ŠKODA SUPERB COMBI

Nová ŠKODA SUPERB COMBI

Nová ŠKODA SUPERB COMBI

 

Nová ŠKODA SUPERB COMBI

 

 

Nová ŠKODA SUPERB COMBI

Nová ŠKODA SUPERB COMBI

Po úspešnom uvedení nového modelu SUPERB prichádza ŠKODA s ďalším členom rodiny - praktickou verziou kombi. V porovnaní s verziou liftback je nová ŠKODA SUPERB COMBI k dispozícii s príplatkom iba 1 200 €.

Vlajková loď mladoboleslavskej automobilky v karosárskej verzii kombi prichádza na slovenský trh s cenou od 22 490 € vo výbave Active vrátane strešného nosiča, s úplne novým benzínovým motorom 1,4 TSI/92 kW a šesťstupňovou manuálnou prevodovkou. Voliť možno rovnako ako pri verzii liftback medzi štyrmi výbavovými stupňami: Active, Ambition, Style a Laurin & Klement. Stupne výbavy Active, Ambition a Style možno rozšíriť o atraktívne pakety Plus s množstvom prvkov doplnkovej výbavy za výhodnú cenu. Nový SUPERB COMBI je k dispozícii s predĺženou zárukou a bezplatným servisom na 4 roky alebo do 120 000 km a doživotnou garanciou mobility Premium.

Záujemcovia o kúpu tohto modelu si na Slovensku môžu vybrať z troch benzínových turbomotorov a trooch úsporných turbodieselov. Štandardom pre všetky motorizácie je systém Štart-Stop a rekuperácia brzdnej energie. Na výber je okrem šesťstupňových manuálnych prevodoviek aj dvojspojková automatická prevodovka DSG so šiestimi alebo siedmimi prevodovými stupňami a rovnako aj pohon všetkých kolies. Špecifikácie jednotlivých výbavových stupňov zodpovedajú prevedeniu liftback, pridávajú však strešný nosič v čiernej farbe pre verzie Active a Ambition, eloxovaný pre Style a Laurin & Klement. Na želanie možno SUPERB COMBI vybaviť okrem iného panoramatickou posuvnou strechou, variabilnou dvojitou podlahou batožinového priestoru alebo deliacou sieťou.

Atraktívna novinka definuje nové meradlá v segmente v oblasti priestoru, komfortu, bezpečnosti, konektivity a ekológie. Nová ŠKODA SUPERB COMBI disponuje najväčším interiérom a najväčším batožinovým priestorom vo svojej triede. Celkový maximálny objem v dvojmiestnom usporiadaní interiéru sa blíži k 2 000 litrom, pri plnom obsadení piatich pasažierov ponúkne batožinový priestor 660 litrov. Aj posádka si môže užívať veľkorysý priestor. V porovnaní s predchádzajúcou generáciou má vodič aj spolujazdec na predných sedadlách k dispozícii na šírku o 39 mm viac miesta vo výške lakťov. Nad prednými sedadlami ostáva 995 mm a nad zadnými dokonca 1001 mm k stropu automobilu. Priestor pred kolenami cestujúcich na zadných sedadlách je 157 mm - zhruba dvakrát viac ako u najbližšieho konkurenta v triede.

Nová ŠKODA SUPERB COMBI je vybavená radom asistenčných systémov pre zvýšenie bezpečnosti, komfortu a šetrnosti k životnému prostrediu, ktoré boli doteraz k dispozícii iba v automobiloch vyšších tried. Aj vo verzii kombi je k dispozícii dynamická regulácia podvozku DCC pre maximálny komfort na všetkých typoch povrchu. Tretia generácia modelu SUPERB je zásluhou nových motorov, spĺňajúcich emisnú normu Euro 6, výkonnejšia a až o 30 percent úspornejšia v porovnaní s predchodcom. Nové dimenzie ponúkne aj v oblasti konektivity. Systémy infotainmentu najnovšej generácie sa prostredníctvom rozhrania SmartLink automaticky prepájajú so všetkými bežnými smartfónmi (štandardy MirrorLinkTM, Apple CarPlay a Android Auto). Voliteľné vysokorýchlostné internetové pripojenie mení nový SUPERB COMBI na pojazdný hotspot.

V budúcnosti bude nová ŠKODA SUPERB ponúkaná tiež v športovo ladenom prevedení. ŠKODA SUPERB SportLine nadchne v prevedení liftback i kombi športovými dizajnovými prvkami v exteriéri aj v interiéri a bohatou výbavou. Najdôležitejším identifikačným znakom sú čierne 18 alebo 19-palcové kolesá z ľahkých zliatin, vyšší stupeň tónovania bočných skiel od stĺpika B dozadu a skla piatych dverí (SunSet) a o 15 mm znížený športový podvozok. V interiéri ponúka prevedenie SportLine okrem iného aj kožou obšitý trojramenný športový volant a kožou obšitú hlavicu radiacej páky, športové sedadlá s exkluzívnym čalúnením, pedále v hliníkovom prevedení a ozdobné lišty v karbónovom dekore.

Po technickej stránke zaujme SUPERB SportLine elektronickou uzávierkou diferenciálu s rozšírenou funkciou XDS +. Súčasťou sériovej výbavy je funkcia voľby jazdného profilu (Driving Mode Selection). Vďaka tomu môže vodič stlačením tlačidla meniť niektoré charakteristiky automobilu. Na želanie je v ponuke aj adaptívna regulácia podvozku Dynamic Chassis Control (DCC).

S výnimkou základnej benzínovej a dieselovej motorizácie bude ŠKODA SUPERB SportLine v ponuke so všetkými aktuálnymi motormi modelu SUPERB.

 Katalóg Nová ŠKODA SUPERB

 Cenník Nová ŠKODA SUPERB COMBI

Nová ŠKODA SUPERB COMBI

Sila napredovať

SUPERB COMBI sa dodáva s novou generáciou benzínových a dieselových motorov. Tieto moderné pohonné jednotky majú výkon 88 až 206 kW, pričom však spotrebujú len 4,0 až 7,2 litra paliva na 100 km.

Nová ŠKODA SUPERB COMBI

Prirodzená príťažlivosť

Nová ŠKODA SUPERB COMBI pokračuje v expresívnom dizajnovom jazyku modelového radu SUPERB. Tretia generácia v prevedení Combi sa prezentuje svojou emotívnym, moderným a vyzývavým vzhľadom.

Nová ŠKODA SUPERB COMBI

Maximálne pohodlie pre pasažierov

Nová ŠKODA SUPERB COMBI umožňuje všetkým pasažierom užiť si relax naplno – vpredu aj vzadu. Vychutnajte si veľkorysý priestor na nohy na predných i zadných sedadlách.

Nová ŠKODA SUPERB COMBI

Priestrannosť

Batožinový priestor je ďalšou pôsobivou záležitosťou. Ponúka objem 660 litrov – najviac v segmente vozidiel strednej triedy. Zložením zadných sedadiel sa  zväčší na výnimočných 1 950 litrov.

Nová ŠKODA SUPERB COMBI

Kolesá pre Superb Combi

Model SUPERB COMBI má na výber mnoho rôznych dizajnov kolies. Určite si vyberiete taký, ktorý bude vyhovovať vášmu vkusu. K dispozícii je široká škála 16" a 19" kolies z ľahkej zliatiny.

Nová ŠKODA SUPERB COMBI

Simply Clever

Všetky automobily ŠKODA sú vybavené rôznymi dômyselnými prvkami, pre ktoré bol inšpiráciou samotný život. Všetko v tomto luxusnom vozidle ŠKODA  z neho robí spoločníka na štyroch kolesách, ktorý je praktickejší než kedykoľvek predtým.

Nová ŠKODA SUPERB COMBI

Bezpečnostné technológie

Výbava už v štandarde zahŕňa systém Front Assist, ESC vrátane multikolíznej brzdy, elektronickú uzávierku diferenciálu XDS+, sedem airbagov vrátane airbagu na kolená vodiča a elektronické monitorovanie tlaku v pneumatikách.

Nová ŠKODA SUPERB COMBI

Moderná komunikácia

Spárujte svoj smartfón s novým modelom Superb Combi. Pomocou svojho smartfónu môžete ovládať aj vybrané funkcie systému Infotainment prostredníctvom novej aplikácie ŠKODA Media Command.

 hore