Nová ŠKODA Fabia

Nová ŠKODA Fabia

Nová ŠKODA Fabia

Nová ŠKODA Fabia

 

Nová ŠKODA Fabia

 


Nová ŠKODA Fabia

 

Nová ŠKODA Fabia

Nová ŠKODA Fabia - Auto roka 2015

Na slovenský trh prichádza tretia generácia bestselleru ŠKODA Fabia. Cena plnohodnotne vybaveného automobilu vo výbave Active s paketom PLUS a s benzínovým motorom 1,0 MPI/44 kW začína od 8 940 €.

Nový smer dizajnu je ďalším krokom vo vývoji značky ŠKODA. Tvar nového modelu ŠKODA Fabia sa stal výraznejším, dynamickejším a športovejším.

Pri všetkej emocionalite zostáva nová ŠKODA Fabia absolútne verná svojim pôvodným charakteristikám - je priestranná, praktická, úsporná a premyslená ako nikdy predtým. K tomu ponúka až 17 „Simply Clever“ riešení, z toho 9 nových. Medzi nimi prvýkrát v modeli ŠKODA technológiu MirrorLink, pomocou ktorej možno prepojiť smartfón s vozidlom  a používať aplikácie v smartfóne na obrazovke rádia Bolero.. Okrem toho je medzigeneračne až o 17 percent úspornejšia a vo výbave sú inovatívne asistenčné systémy prevzaté z vozidiel vyšších tried. Nová Fabia dokazuje, že emocionalita a funkčnosť sa môžu výborne dopĺňať.

Pri vývoji tretej generácie modelu Fabia bol kladený väčší dôraz na športovejší charakter, auto je celkovo koncipované viac „vzletne“. Výsledkom je mladistvý, svieži a moderný malý automobil, ktorý vo svojom segmente stanovuje nové meradlá.

Exteriér

Na prednej časti je napríklad opticky zvýraznená mriežka chladiča a svetlomety, ktoré teraz vizuálne tvoria jeden celok. To podčiarkuje väčšiu šírku vozidla, rovnako ako výrazne tvarovaná kapota s dvoma charakteristickými prelismi po stranách. Tento efekt posilňujú široké, ostro rezané predné svetlomety a šírku zvýrazňujúce hmlové svetlomety. Silu demonštruje aj jasné horizontálne členenie zadnej časti. Výrazná silueta s vysokou, ostrou „tornádo“ líniou dodáva modelu viac dynamickosti.

Novú Fabiu možno individualizovať viac ako kedykoľvek predtým. V ponuke je na výber 15 farieb karosérie a k tomu navyše špeciálny farebný Colour Concept s možnosťou individuálnej voľby farby strechy, kolies z ľahkých zliatin a krytov vonkajších spätných zrkadiel, čo umožňuje až 125 farebných kombinácií. Nová ŠKODA Fabia je dostupná v troch stupňoch výbavy a mnohých variantoch interiéru.

Interiér

Nová Fabia je o 8 mm kratšia než jej predchodkyňa, no dĺžka interiéru vzrástla o 8 mm na súčasných 1 674 mm. Narástla aj šírka interiéru vo výške lakťov, a to na 1 401 mm vpredu (plus 21 mm), resp. na 1 386 mm (plus 2 mm). Navyše bude mať ostrejšie hrany, čisté línie a kryštalické prvky dizajnu. Tým sú dosiahnuté väčšie kontrasty a veľmi výrazné hry svetla a tieňov. To všetko autu dodáva svojbytný, sebavedomý charakter. Je tiež o 65 kg ľahšia ako predchádzajúca generácia.

Batožinový priestor je najväčší vo svojom segmente. Pojme 330 litrov, to je o 15 litrov viac ako doteraz a podstatne viac ako ponúka relevantná konkurencia. Pri sklopených zadných sedadlách vzrástol objem batožinového priestoru až na 1 150 litrov.

Motory

Nový model ŠKODA Fabia poháňajú iba mimoriadne úsporné motory novej generácie. Vrátane variantu GreenLine zahŕňa ponuka pre krajiny EÚ štyri benzínové a tri dieselové motory. Všetky agregáty plnia novú emisnú normu EU 6 a sú sériovo vybavené systémom Štart-Stop a rekuperáciou brzdnej energie. Prevodovky môžu mať manuálne radenie, samočinný variant predstavuje dvojspojkové ústrojenstvo DSG.

Paleta nových benzínových motorov, vychádzajúca z techniky MQB, zahŕňa jednotky s tromi a štyrmi valcami. Trojvalce 1,0 MPI majú nepriame vstrekovanie paliva, štvorvalce 1,2 TSI sú vybavené priamym vstrekovaním paliva a turbodúchadlom. Výkonové spektrum siaha od 44 kW (60 k) do 81 kW (110 k).

Záujemcovia o dieselový motor si môžu zvoliť jeden z troch výkonových variantov nového trojvalca 1,4 TDI s blokom motora z hliníkovej zliatiny. Vo všetkých prípadoch ide o agregát s objemom 1,4 litra s priamym vstrekovaním paliva Common Rail a prepĺňaním turbodúchadlom. Rovnako ako u predchádzajúcej generácie, ktorá ponúkala štvorvalce s objemom 1,6 litra, sú k dispozícii výkony od 55 kW do 77 kW. Novinka však tieto parametre dosahuje pri nižšom zdvihovom objeme.

Fabia Greenline

Najekologickejším v rade Fabia bude variant GreenLine s motorizáciou 1,4 TDI/55 kW (75 k), ktorý bude na trh uvedený koncom roka 2015. Vďaka kombinácii systému Štart-Stop, rekuperácii brzdnej energie, pneumatík so zníženým valivým odporom a cielených úprav aerodynamiky bude nová ŠKODA Fabia GreenLine dosahovať spotrebu len 3,1 l/100 km, čo zodpovedá emisiám CO2 vo výške len 82 g/km.

Nová ŠKODA Fabia GreenLine sa tak od roku 2015 stane najekologickejším vozidlom značky ŠKODA s pohonom na konvenčné palivá, lepšie hodnoty dosahuje už iba ŠKODA Citigo G-TEC na stlačený zemný plyn.

 Cenník Nová ŠKODA Fabia

 ŠKODA FABIA v konkurencii s modelmi Opel Corsa, VW Polo, Ford Fiesta a Renault Clio - porovnávací test časopisu Auto motor a šport

ŠKODA Fabia

Dosť miesta

ŠKODA Fabia ponúka dostatok miesta pre cestujúcich aj ich batožinu. Priestor pre cestujúcich je teraz dlhší a širší a vodič ako aj cestujúci sediaci na prednom sedadle majú viac priestoru nad hlavami. Batožinový priestor s celkovým objemom až 330 litrov je najväčší v segmente.

ŠKODA Fabia

Podľa seba

Návrhári kládli dôraz na horizontálne línie, čím dosiahli, že interiér tohto malého vozidla pôsobí priestranne a suverénne. Celý rad možností výberu farieb aj výbavy vytvára pre zákazníkov priestor, aby si interiér dotvorili podľa vlastných predstáv.

ŠKODA Fabia

Vyberte si

Nová ŠKODA Fabia bude dostupná v 15 farebných odtieňoch karosérie. V rámci ColourConceptu si môžete zvoliť odlišnú farbu pre strechu, A-stĺpiky, kryty spätných zrkadiel a 16” kolesá z ľahkej zliatiny. Dohromady je to až 125 farebných kombinácií vrátane farieb pre interiér.

ŠKODA Fabia

Šliapnite na to

ŠKODA Fabia sa predstaví s novou generáciou benzínových a dieselových motorov, v ktorých sa pôžitok z jazdy snúbi s ohľaduplnosťou k životnému prostrediu. Tieto moderné pohonné jednotky majú výkon 44 až 81 kW, pričom však spotrebujú iba 3,4 až 4,8 litra na 100 km.

ŠKODA Fabia

Veľké maličkosti

Poobzerajte sa a objavíte užitočné odkladacie možnosti vrátane dômyselných priečinkov a šikovných držiakov. Vrecká na bokoch predných sedadiel sa výborne hodia na uloženie malých predmetov.

ŠKODA Fabia

Riešime to za vás

Všetky vozidlá Fabia sú vybavené elektronickou samosvornou funkciou diferenciálu XDS+, ktorá zabezpečuje bezpečné riadenie pri jazde v zákrute. Ďalší strážni anjeli na palube sú Front Assistant s automatickým brzdením a obmedzovač rýchlosti.

ŠKODA Fabia

Vieme, či ste unavení

Driver Activity Assistant znižuje riziko kolíznych situácií spôsobených únavou. Systém sleduje správanie vodiča, posúdi, nakoľko je unavený a v prípade potreby upozorní na potrebu prerušiť jazdu a odpočinúť si.

ŠKODA Fabia

Pripojte sa

Použite MirrorLink™ na zrkadlenie a používanie aplikácií vo vašom smartfóne na obrazovke rádia Bolero. K dispozícii máte tiež funkciu SmartGate, ktorá umožňuje zobrazovať, archivovať a spracovávať údaje získané zo systémov automobilu.

 hore