ŠKODA CITIGO

ŠKODA CITIGO

ŠKODA CITIGO


ŠKODA CITIGO


ŠKODA CITIGO

 

ŠKODA CITIGO

ŠKODA CITIGO

ŠKODA CITIGO je dokonale vybavená nielen pre mestskú prevádzku, striedma v spotrebe a ohľaduplná k životnému prostrediu. Prekvapí Vás priestrannosťou interiéru, praktickosťou aj inteligenciou. Napríklad systém núdzového zastavenia City Safe Drive v nižších rýchlostiach pomáha zabrániť zrážke. ŠKODA CITIGO je malé auto s veľkými možnosťami.

ŠKODA CITIGO napĺňa firemnú filozofiu značky ŠKODA vyjadrenú sloganom „Simply Clever“. Nový model je kompaktný a pritom dostatočne priestranný a úsporný. Prekvapí agilnosťou a upúta atraktívnou ponukou výbav a použitých technológií. Vozidlo poháňa dvojica nových benzínových trojvalcov s objemom 1,0 litra a s výkonom 44 kW/60 k, resp. 55 kW/75 k v kombinácii s päťstupňovou manuálnou prevodovkou. Pre 55 kW verziu je možnosť voľby aj automatickej päťstupňovej prevodovky. ŠKODA CITIGO je v ponuke v ôsmich farebných prevedeniach (troch základných a piatich metalických odtieňoch). Interiér si zákazníci môžu zvoliť v deviatich variáciách, vrátane dvojfarebnej palubnej dosky dostupnej pre vyšší stupeň výbavy.

Zákazníkom je k dispozícii trojdverová verzia vozidla vo výbave Active (1,0 MPI/44 kW už od 7 955 €), Ambition (1,0 MPI/44 kW už od 8 405 €) a Style (1,0 MPI/44 kW už od 9 345 €) a päťdverová verzia vozidla vo výbave Active (1,0 MPI/44 kW už od 8 305 €), Ambition (1,0 MPI/44 kW už od 8 755 €) a Style (1,0 MPI/44 kW už od 9 695 €).

Už v základnej výbave disponuje automobil vysokým bezpečnostným štandardom ako napr. štvoricou airbagov, vrátane bočných airbagov Head-Thorax s funkciou ochrany hlavy vodiča a spolujazdca alebo ABS. Z prvkov mimoriadnej výbavy je možné vozidlo dovybaviť napr. prvkom aktívnej bezpečnosti „City Safe Drive“, aktuálne jediným systémom s funkciou núdzového brzdenia v segmente malých vozidiel alebo elektronickým stabilizačným systémom (ESP).

Zákazníci si môžu vybrať aj z obľúbených paketov Plus za priaznivú cenu od 210 €. Súčasťou paketu Plus výbavy Ambition je palubný počítač a klimatizácia s pachovým a peľovým filtrom a rádiom BLUES s CD a Aux-In. V prípade verzie výbavy Style získa zákazník za zvýhodnenú cenu trojramenný kožený volant, malý kožený paket a signalizáciu vzdialenosti pri parkovaní vzadu.

Dizajnérom sa podarilo vtlačiť vozidlu výrazný vzhľad a na prvý pohľad povedať: toto je nová ŠKODA. Lamelová maska ​​chladiča lemovaná chrómovaným rámom a precízne tvarované svetlomety dodávajú vozidlu typickú tvár značky ŠKODA. Skvelú prácu odviedli dizajnéri aj v oblasti usporiadania karosérie. S dĺžkou 3,56 metra, šírkou 1,65 metra a výškou 1,48 metra patrí CITIGO medzi najkompaktnejšie vozidlá ponúkané v tomto segmente. Objem batožinového priestoru je 251 litrov. Sklopením operadiel zadných sedadiel vzrastie tento objem na 951 litrov.

 

ŠKODA CITIGO
Motor 1,0 MPI 44 kW 1,0 MPI 55 kW
Prevodovka 5MP 5MP/6AP
Zdvihový objem [cm 3] 999 999
Valce / ventily 3 3
Maximálny krútiaci moment [kW / min -1] 44/5000 55/6200
Maximálny krútiaci moment [Nm / min -1] 95/3000 95/3000
Max. rýchlosť [km / h] 160 171
Zrýchlenie 0-100 km / h [s] 14,4 13,2
Komb. spotreba [l/100 km] 4,5 4,6
Pohotovostná hmotnosť [kg] 929 929

 

 ŠKODA CITIGO katalóg

 Cenník ŠKODA CITIGO

 

ŠKODA CITIGO batožinový priestor

Batožinový priestor

s objemom 251 litrov je okrem iného vybavený štyrmi praktickými háčikmi na zavesenie tašiek alebo inej batožiny.

Škoda Citigo interiér

Interiér vozidla

s prehľadne usporiadanou prístrojovou doskou poskytuje cestujúcim dostatok miesta aj pohodlia.

ŠKODA Citigo interiér

Sklopné zadné sedadlo

Zväčšiť objem batožinového priestoru Vám umožní praktické sklopné zadné sedadlo, rozdelené v pomere 60:40.

ŠKODA Citigo rádio

Pre maximálny komfort vodiča

i spolujazdcov je k dispozícii klimatizácia, rádio Funky a príprava pre navigačný systém Move & Fun.

ŠKODA Airbag Head Thorax

Airbagy Head-Thorax

V základnej výbave nájdete vedľa čelných airbagov aj špeciálne airbagy Head-Thorax s funkciou ochrany hlavy a hrudníka pri bočnom náraze.

ŠKODA Easy Entry

Systém Easy Entry

Systém jednoduchého ovládania predných sedadiel Easy Entry zaistí pohodlné nastupovanie do vozidla aj pre cestujúcich vzadu.

ŠKODA Citigo odkladacie priestory

Odkladacie priestory

Interiér vozidla ponúka praktické odkladacie priestory, okrem iného aj uzatvárateľnú schránku v prístrojovej doske pred spolujazdcom.

ŠKODA Citigo prístrojový panel

Združený prístrojový panel

ponúka vodičovi všetky potrebné informácie. Nechýba otáčkomer ani prehľadný palubný počítač MFA.

 hore