Nová ŠKODA FABIA COMBI

Nová ŠKODA FABIA COMBI

Nová ŠKODA FABIA COMBI

Nová ŠKODA FABIA COMBI

 

Nová ŠKODA FABIA COMBI

ŠKODA FABIA COMBI - zážitok z priestoru

Pre sériovú výrobu tretej generácie modelového radu FABIA prešiel hlavný výrobný závod automobilky v Mladej Boleslavi rozsiahlou úpravou a modernizáciou. Okrem iného tu vzniklo vysoko moderné zariadenie pre konfiguráciu nových asistenčných systémov. Modernizovaná bola tiež lakovňa.

ŠKODA FABIA COMBI ponúka pri kompaktných vonkajších rozmeroch dostatok miesta až pre päť osôb a ich batožinu. Batožinový priestor je s objemom 530 litrov (pri sklopených zadných sedadlách 1 395 litrov) najväčší vo svojom segmente. Navyše je tretia generácia tohto modelu praktickejšia než kedykoľvek predtým. Vo vozidle možno nájsť až 17 Simply Clever riešení, desať z nich ponúka FABIA COMBI prvýkrát.

Podstatne emocionálnejší než doteraz je dizajn nového malého vozidla. Rovnako ako hatchback, nadchne aj ŠKODA FABIA COMBI moderným a sviežim tvaroslovím, dynamickými proporciami i dizajnovými prvkami odvodenými zo štúdie ŠKODA VisionC. Precízne línie a ostré hrany svedčia o maximálnej kvalite výroby a veľmi presnom prevedení.

Výrazný vzhľad vozidla zdôrazňujú kryštalické prvky a výrazná hra svetla a tieňa. Úplne novo je usporiadaný aj interiér. Ten je možné mnohými spôsobmi individualizovať.

Z vozidiel vyšších tried sú do modelu ŠKODA FABIA COMBI prevzaté inovatívne bezpečnostné a komfortné systémy a systémy infotainmentu. Medzi ne patrí, okrem iného, aj inovatívna technológia MirrorLink. Tá prenáša aplikácie inteligentných telefónov, a to vrátane navigácie, na displej systému infotainmentu. Novinkou je tiež funkcia SmartGate, pomocou ktorej možno určité dáta o vozidle zobraziť v špeciálnych aplikáciách na smartfóne a mobilne ich využívať.

Nové meradlá stanovuje tento malý automobil aj v spotrebe paliva a emisiách CO2. FABIA COMBI tretej generácie spotrebuje až o 17 % menej paliva než jej predchodkyňa.

Model ŠKODA FABIA poháňajú iba mimoriadne úsporné motory novej generácie. Všetky agregáty plnia novú emisnú normu EU 6 a sú sériovo vybavené systémom Štart-Stop a rekuperáciou brzdnej energie. Prevodovky môžu mať manuálne radenie, samočinný variant predstavuje dvojspojkové ústrojenstvo DSG.

Paleta nových benzínových motorov, vychádzajúca z techniky MQB, zahŕňa jednotky s tromi a štyrmi valcami. Trojvalce 1,0 MPI majú nepriame vstrekovanie paliva, štvorvalce 1,2 TSI sú vybavené priamym vstrekovaním paliva a turbodúchadlom. Výkonové spektrum siaha od 44 kW (60 k) do 81 kW (110 k).

Záujemcovia o dieselový motor si môžu zvoliť jeden z dvoch výkonových variantov nového trojvalca 1,4 TDI s blokom motora z hliníkovej zliatiny. V obidvoch prípadoch ide o agregát s objemom 1,4 litra s priamym vstrekovaním paliva Common Rail a prepĺňaním turbodúchadlom. Rovnako ako u predchádzajúcej generácie, ktorá ponúkala štvorvalce s objemom 1,6 litra, sú k dispozícii výkony od 66 kW do 77 kW. Novinka však tieto parametre dosahuje pri nižšom zdvihovom objeme.

 ŠKODA FABIA katalóg

 Cenník ŠKODA FABIA COMBI

Nová ŠKODA FABIA COMBI

Dosť miesta

ŠKODA FABIA COMBI ponúka dostatok miesta pre cestujúcich aj ich batožinu. Priestor pre cestujúcich je teraz dlhší a širší a vodič ako aj cestujúci sediaci na prednom sedadle majú viac priestoru nad hlavami. Batožinový priestor s celkovým objemom až 530 litrov je najväčší v segmente.

Nová ŠKODA FABIA COMBI

Podľa seba

Návrhári kládli dôraz na horizontálne línie, čím dosiahli, že interiér tohto malého vozidla pôsobí priestranne a suverénne. Celý rad možností výberu farieb aj výbavy vytvára pre zákazníkov priestor, aby si interiér dotvorili podľa vlastných predstáv.

Nová ŠKODA FABIA COMBI

Pod hviezdami

Nová ŠKODA FABIA COMBI dostala  presklenú panoramatickú strechu. Odteraz stačí len si sadnúť, zakloniť hlavu a obdivovať let vtákov alebo trblietanie hviezd. Pretože ladnosť a nadčasovosť je to, čo s nimi novú FABIU COMBI spája.

Nová ŠKODA FABIA COMBI

Šliapnite na to

ŠKODA FABIA COMBI sa predstaví s novou generáciou benzínových a dieselových motorov, v ktorých sa pôžitok z jazdy snúbi s ohľaduplnosťou k životnému prostrediu. Tieto moderné pohonné jednotky majú výkon 55 až 81 kW, pričom však spotrebujú iba 3,4 až 4,8 litra na 100 km.

Nová ŠKODA FABIA COMBI

Veľké maličkosti

Poobzerajte sa a objavíte užitočné odkladacie možnosti vrátane dômyselných priečinkov a šikovných držiakov. Vrecká na bokoch predných sedadiel sa výborne hodia na uloženie malých predmetov.

Nová ŠKODA FABIA COMBI

Riešime to za vás

Všetky vozidlá FABIA sú vybavené elektronickou samosvornou funkciou diferenciálu XDS+, ktorá zabezpečuje bezpečné riadenie pri jazde v zákrute. Ďalší strážni anjeli na palube sú Front Assistant s automatickým brzdením a obmedzovač rýchlosti.

Nová ŠKODA FABIA COMBI

Vieme, či ste unavení

Driver Activity Assistant znižuje riziko kolíznych situácií spôsobených únavou. Systém sleduje správanie vodiča, posúdi, nakoľko je unavený a v prípade potreby upozorní na potrebu prerušiť jazdu a odpočinúť si.

Nová ŠKODA FABIA COMBI

Pripojte sa

Použite MirrorLink™ na zrkadlenie a používanie aplikácií vo vašom smartfóne na obrazovke rádia Bolero. K dispozícii máte tiež funkciu SmartGate, ktorá umožňuje zobrazovať, archivovať a spracovávať údaje získané zo systémov automobilu.

 hore